2019 елның 13 июлендә Балык Бистәсе муниципаль районында WorldSkills флагын хөрмәтләү тантанасы узды

2019 елның 17 июле, чәршәмбе

2019 елның 13 июлендә Балык Бистәсе халкына һәм "Балыкчы көне" бәйрәме кунакларына WorldSkills флагын хөрмәтләү тантанасында катнашу өчен уникаль мөмкинлек бирелде. Тантанада Балык Бистәсе муниципаль районы башлыгы Таҗетдинов И. Р., министр вазыйфаларын башкаручы-ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрының беренче урынбасары Вәлиуллов Р. Ф. Илдар Рәшит улы, Балык Бистәсе муниципаль районы гербының WorldSkills Kazan 2019 флагына нашивкасын нанес, шуннан соң оештыручылардан WorldSkills Kazan 2019 флагы эстафетасында катнашучы сертификатын кабул итте. Флаг эстафетасының финал ноктасы 2019 елның 22 августында "Казан Арена" стадионында 45 нче дөнья чемпионатын ачу тантанасы булачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: