Кичке тикшерү

2022 елның 5 декабре, дүшәмбе

2022 елның 1 һәм 2 декабрендә Трой-Урай, Күгәрчен, Масловка, Корноухово, Зюзино, Кече Әшнәк торак пунктларына комиссия барып кайтты. Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсенең Алексеевск һәм Балык Бистәсе муниципаль районнары буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактика эшенең районара бүлеге өлкән инспекторы Гречанюк А. М., Балык Бистәсе РЭГС мастеры Садыйков А. Г., Балык Бистәсе районы эчке эшләр бүлеге инспекторы Мөхәммәтҗанова А. Г., Балык Бистәсе муниципаль районы Башкарма комитетының опека һәм попечительлек бүлеге начальнигы Баһаутдинова Г. М., Балык Бистәсе муниципаль районы Башкарма комитетының КДНиЗП баш белгече Былънова Е.В., Балык Бистәсе районы социаль яклау бүлеге вәкилләре катнашты. Янгын куркынычсызлыгы таләпләрен тәэмин итү буенча чираттагы рейд үткәрелде. Комиссиядә катнашучылар электр үткәргечләренең һәм җылыту җиһазларының техник торышын тикшерү буенча эш алып бардылар. Гражданнар белән профилактик әңгәмәләр үткәрелде, янгын куркынычсызлыгының төп таләпләре үтәлде. «Риск төркеменә» кергән йортларга, шулай ук мич белән җылытылган шәхси йортларга аерым игътибар бирелде. Үткәрелгән рейд барышында янгын куркынычсызлыгы таләпләрен тәэмин итү буенча 12 кешегә инструкция ясалды һәм 8 йорт тикшерелде.

Рейд барышында халык белән янгын куркынычсызлыгы таләпләрен үтәү буенча сөйләшүләр үткәрелде. Йортта яшәүчеләр рөхсәте белән җылыту мичләре, газ һәм электр приборлары тикшерелде. Гражданнарга тематик белешмәлекләр тапшырылды, аларда шулай ук ашыгыч хезмәтләрне чакыру номерлары күрсәтелгән: «01», «101» яки «112». Имин булмаган һәм күп балалы гаиләләр, пенсионерлар, инвалидлар, ветераннар, шулай ук алкогольне чиктән тыш күп кулланган йортлар аеруча игътибар үзәгендә. Алар белән МЧС хезмәткәрләре һәм кызыксынган хезмәтләр кисәтү-тәрбия һәм аңлату эшләре алып бардылар.

Мондый профилактик эшнең төп максаты-янгыннарны торак шартларына һәм кешеләр үлеменә юл куймау. Кыш көне торак секторда профилактик эш аеруча актуаль: электр җылыту приборларын һәм янгын куркынычсызлыгы таләпләрен бозган мичләрне эксплуатацияләү күпсанлы янгыннарның сәбәпләренә әверелә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: