Зур уңыш!

2019 елның 22 мае, чәршәмбе

17 майда «Без бергә " Республика балалар халык иҗаты фестивале зур Гала-концерт һәм декоратив-гамәли иҗат күргәзмәсе белән тәмамланды. Ул мәдәни-ял итү комплексында үтте. Ленин. Аның сәхнәсендә берничә номинациядә - халык вокал, халык ансамбле, хореография, инструменталь ансамбль, сәнгать уку, мод театры, театр иҗаты номинацияләре буенча бүләкләү булды. Шулай ук махсус номинацияләр – «Иҗади гаилә» һәм «иҗат Крыльясы» (өстәмә белем бирү педагоглары һәм педагогик иҗат коллективлары өчен) бүлеп бирелгән. Фестиваль кысаларында «Россия сувенирлары» декоратив-гамәли эшләнмәләр республика конкурсы да узды, ул халык мәдәнияте традицияләрендә тәкъдим ителгән иң яхшы экспозицияләрне ачыклады. Шунда ук «Осталар династиясе»фестиваленең махсус номинациясендә җиңүчеләр дә тәкъдим ителде. Безнең районны Гала-концертта һәм «Россия сувенирлары " декоратив-гамәли эшләнмәләр күргәзмәсендә балалар сәнгать мәктәбе укытучылары тәкъдим итте. Ф. Әхмәдиева - Мөбәрәкшин В. В. һәм Якупова Ф. Х. «Иҗади гаилә» номинациясендә Венер Мөбарәкшин һәм аның улы Ильяс I дәрәҗә лауреат дипломы белән бүләкләнделәр, ә Якуповлар гаиләсе «осталар династиясе» номинациясендә җиңүче Дипломы белән бүләкләнде.

30 мартта безнең районда 4 район катнашында узган «Без бергә» балалар халык иҗаты фестиваленең зона республика этабында балалар сәнгать мәктәбе катнашты. Ф. Әхмәдиева барлык номинацияләрдә диярлек 20 призлы урын яулады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: