27 мартта Росгвардия гаскәрләренең хәрбиләре һәм хезмәткәрләре һөнәри бәйрәмнәрен билгеләп үтәләр.

2024 елның 27 марты, чәршәмбе

27 мартта Росгвардия гаскәрләренең хәрбиләре, хезмәткәрләре һәм граждан хезмәткәрләре һөнәри бәйрәмне билгеләп үтәләр.

2016 елда безнең илдә Россия Президенты Указы буенча яңа федераль башкарма хакимият органы Россия Федерациясе Милли гвардиясе гаскәрләренең федераль хезмәте оештырыла. Бүгенге көндә бу көчле көч структурасы, аның бурычына терроризм һәм экстремизмга каршы көрәш, җәмәгать иминлеген тәэмин итү, гадәттән тыш хәлләр режимын үтәүне контрольдә тоту, дәүләт территориясен саклауда катнашу керә. Росгвардия составына берләшмәләрне һәм хәрби частьләрне, һәм территориаль идарәләрне берләштерүче округлар керә. Татарстанда Россия Федерациясе Милли гвардиясе гаскәрләре федераль хезмәтенең территориаль идарәсе карамагында Казан һәм Яр Чаллы шәһәрләрендә урнашкан ике махсус мобиль отряд, тиз җавап бирүче махсус отряд, авиация бүлекчәсе бар. Штатта шулай ук ягулык - энергетика комплексы объектларының иминлеген тәэмин итүче һәм корал әйләнеше, шәхси сак һәм детектив эшчәнлеге өлкәсендә законнарның үтәлешен контрольдә тотучы бүлекчәләр бар. Моннан тыш, ведомство составында республиканың барлык эре торак пунктларында, шул исәптән безнең муниципаль берәмлек территориясендә таралган ведомстводан тыш саклау бүлекләре (бүлекчәләре) бар. Һәр хезмәтнең үз функцияләре һәм юнәлешләре бар. Мәсәлән, махсус билгеләнештәге көчләр төрле куркынычсызлык куркынычларына оператив җавап бирү һәм иң мөһим ведомство бурычларын хәл итү өчен билгеләнгән. Үз чиратында авиация төркеме хәрби частьләрнең гамәлләренә авиация ярдәме күрсәтә һәм илнең теге яки бу төбәкләренә шәхси составны тиз арада китерүне оештыра. Ведомстводан тыш сак хезмәткәрләре килешүләр буенча физик һәм юридик затларның мөлкәтен саклыйлар, аеруча мөһим һәм режимлы объектларны саклауны тәэмин итәләр, кешеләр күпләп булган урыннарны һәм тормыш тәэмин итү объектларын террорчылыкка каршы яклауны оештыралар. Моннан тыш, патруль маршрутларында җинаятьләрне туктаталар һәм кисәтәләр. Объектларны саклау җиһазлары һәм ышанычлы техник чаралар, милекне саклау буенча үз бурычларын үтәүче хезмәткәрләрне сыйфатлы әзерләү республикада тотрыклы иминлек һәм иминлек хисе тудыра.

Татарстан Республикасы буенча Росгвардия идарәсендә иң күп санлы структураларның берсе-ведомстводан тыш сак хезмәте. Ведомстводан тыш саклау 70 елдан артык республика гражданнарының милкен саклау сагында тора, ә аның бүлекчәләре барлык эре шәһәрләрдә һәм торак пунктларда эшли.

Балык Бистәсе муниципаль районы территориясендә Балык Бистәсе районы буенча ведомстводан тыш саклау бүлеге «Татарстан Республикасы буенча Россия Федерациясе Милли гвардиясе гаскәрләрен ведомстводан тыш саклау идарәсе»Федераль дәүләт казна учреждениесе филиалы эшли. Ведомстводан тыш сак Росгвардия структурасына кергәннән бирле шәхси составка өстәмә функцияләр йөкләнә. Балык Бистәсе районы буенча ведомстводан тыш сак бүлеге килешүләр буенча физик һәм юридик затларның мөлкәтен саклау, тормышны тәэмин итү объектларын һәм гражданнарның күпләп булу урыннарын террорчылыкка каршы яклау буенча мөһим бурычларны үти. Алар арасында Балык Бистәсе районы башкарма комитеты карамагындагы биналар, тарихи һәм мәдәни мирас объектлары, мәгариф, медицина учреждениеләре, корал саклау бүлмәләре һәм башка күп нәрсәләр бар.

Балык Бистәсе районы буенча ведомстводан тыш сак бүлеге-«Татарстан Республикасы буенча Россия ВНГ УВО»ФДКУ филиалы (Татарстан) начальнигы

полиция подполковнигы Р. Ф. Бәдретдинов

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: