"Аҗаган 2.0-2024"

2024 елның 6 мае, дүшәмбе

4 майда "Дельфин" спорт-сәламәтләндерү комплексы базасында Балык Бистәсе муниципаль районында "беренчеләр хәрәкәте" Гомумроссия иҗтимагый-дәүләт балалар һәм яшьләр хәрәкәтенең беренчел бүлекчәләре арасында "Зарница 2.0-2024" хәрби-спорт уенының муниципаль этабы узды.
Сәламләү сүзе белән Балык Бистәсе муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесе Данис Сатдинов чыгыш ясады. Ул уенда катнашучыларга нык сәламәтлек, көч һәм чыдамлык теләде. Районның гомуми белем бирү учреждениеләреннән 11 команда ике яшь категориясендә катнашты
Бүләкләү тантанасы Балык Бистәсе муниципаль районы башлыгы Радик Ислямов катнашты. Дипломнар белән урта яшь категориясендә призер-командалар һәм җиңүчеләр бүләкләнде: 1 урын - Масловка урта гомуми белем бирү мәктәбе; 2 урын - Шомбыт урта гомуми белем бирү мәктәбе; 3урын- 2нче Балык Бистәсе урта гомуми белем бирү мәктәбе Өлкән яшь категориясендә түбәндәге командалар бүләкләнде: 1 урын - "Котлы-Бөкәш урта гомуми белем бирү мәктәбе командасы; 2 урын - "Балык Бистәсе гимназиясе  командасы; 3 урын-"Биектау урта гомуми белем бирү мәктәбе командасы. Калган командалар ярышларда катнашкан өчен дипломнар белән бүләкләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: